روابط عمومی دانشگاه آزاد واحدکنگاور
 
اخبار دانشگاه
  
سال 1394، سال همدلی و همزبانی دولت و ملت گرامی باد

یادواره ی شهدای دانشجو با حضور و سخنرانی جناب سرهنگ محمود قاسمی معاونت سیاسی سپاه استان همدان

 

 زمان: چهارشنبه 1393/09/12 ساعت 10 صبح

مکان: سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱۳۹۳/۰۹/۰۹ توسط روابط عمومی

قابل توجه دانشجویان و اساتید گرامی:

امتحان بخش کتبی مسابقات قرآن و عترت سه شنبه ۹۳/۰۹/۱۱ ساعت ۱۰صبح برگزارمی گردد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱۳۹۳/۰۹/۰۹ توسط روابط عمومی

این دیدارکه عصر روز شنبه پنجم مهرماه سالجاری با حضور اعضای هیات رییسه واحدکنگاور انجام شد، دکترعلی اصغر طاهرآبادی رییس واحد کنگاور گفت:ديدار با خانواده معظم شهدا از وظايف ماست و حضور در كنار خانواده شهدا توفيق الهي براي همه مسئولان است. طاهرآبادی بیان داشت: رشادتهای شهدا و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس بوده است که دشمن تا دندان مسلح هیچ کاری نتوانسته انجام داده و این رشادتها و دلاور مردی ها باعث افتخار و سربلندی ایران اسلامی شده است. وي اظهار داشت: شهدا چشم و چراغ انقلاب هستند و حضور بابرکت آنان مايه سرافرازي و سربلندي است. گفتنی است هیات رییسه واحد از خانواده شهید والامقام بهرامی شفا دیدارداشتند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۰۶ توسط روابط عمومی

  رییس واحدکنگاور:

                   هفته دفاع مقدس یادآور دلاورمردی‌ها و پایداری‌های ملت ایران است

گرامیداشت هفته دفاع مقدس یادآور دلاورمردی‌ها،‌ افتخارات و پایداری‌های ملت ایران و رزمندگانی است که در آن دوران با از خودگذشتگی از مرزهای میهن اسلامی دفاع کردند.

دکترعلی اصغرطاهرآبادی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور درآستانه هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای انتقال میراث گرانبهای ایثار و مقاومت، به نسلهای آینده است. وی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس یادآور رشادتهای شهدا ، جانبازان و ایثارگران عزیز است و باید این دلاور مردی ها نسل به نسل منتقل شود، افزود: دفاع مقدس سرشار از مقاومت،خلاقیت،ایثار،خودباوری، معنویت و از خودگذشتگی است از این رو باید این فرهنگ را به نسلهای آینده منتقل کنیم و ادامه داد بزرگداشت هفته دفاع مقدس یادآور دلاورمردی‌ها،‌ افتخارات و پایداری‌های ملت ایران و رزمندگانی است که در آن دوران با از خودگذشتگی از مرزهای میهن اسلامی دفاع کردند.

وی افزود: رشادت‏ها ودلاور مردهای جوانان برومند در هشت سال دفاع مقدس، انقلاب و ایران اسلامی را بیمه کرد و نشان داد که با داشتن چنین پشتوانه مردمی و در پرتو حاکمیت اسلام می‏توان هر دشمنی را ناکام ساخت. طاهرآبادی بیان داشت: دفاع مقدس، دفاع از ارزش های اسلامی،پاسداشت از ارزش های دفاع مقدس و جهاد مقدس علیه کفر و ظلم بود.

رییس واحدکنگاور هفته دفاع مقدس را سندی بزرگ برای افتخار کشور دانست و اظهارداشت جوانان کشورما در هشت سال جنگ تحمیلی توانستند در مقابل استکبار جهانی ودشمن تا دندان مسلح جانانه دفاع کنند و سبب پیروزی وسربلندی کشور شوند.وی تصریح کرد: عزت، اقتدار و پیشرفتی که در ایران اسلامی وجود دارد به برکت خون شهدای والامقامی است که در دوران هشت سال دفاع مقدس با تمام نیرو و توان به پاسداری ازنظام وکشور پرداختند و جان خود را نثار انقلاب کردند.

علی اصغرطاهرآبادی افزود: بیان رشادت ها، دلاورمردی ها و افتخارات رزمندگان در دوران دفاع مقدس، در راستای دفاع از ارزش های انقلاب و حفظ حرمت کسانی که جان خود را در این راه نثار کردند وظیفه همگانی و یک امر واجب است.در پایان طاهرآبادی رییس واحدکنگاور بر هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه آزاداسلامی واحدکنگاور تأکید کرد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه ۱۳۹۳/۰۶/۲۹ توسط روابط عمومی

دومین کرسی آزاد اندیشی با موضوع موسیقی چرایی ها،آری یا خیر؟ در دانشگاه آزاداسلامی واحدکنگاوربرگزار شد.

این مراسم که به همت دفتر فرهنگ اسلامی و بسیج اساتید واحد کنگاور با موضوع موسیقی چرایی ها،آری یا خیر؟ و سخنرانی حجت الاسلام شیرمحمدی از حوزه علمیه قم، امروز چهارشنبه  اول مردادماه سالجاری با حضور جمعی از دانشجویان ،کارکنان واساتید در نمازخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کنگاور برگزار شد.لازم به ذکر است در پایان این نشست به سوالات مختلف حاضرین در جلسه پاسخ داده شد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۰۱ توسط روابط عمومی

در روز بیستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهریـور 1281 هجرى شمسى ( 21 سپتامپر 1902 میلادى) در شهرستان خمین   از توابع استان مركزى ایران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد و در خـانـدانـى از سلاله زهـراى اطـهـر سلام الله علیها، روح الـلـه المـوسـوى الخمینـى پـاى بـر خـاكدان طبیعت نهاد .
او وارث سجایاى آباء و اجدادى بـود كه نسل در نسل در كار هـدایـت  مردم وكسب مـعارف الهى كـوشیـده انـد. پـدر بزرگـوار امام خمینـى  مرحوم آیه الـله سید مصطفى مـوسـوى از معاصریـن مرحـوم آیه الـلـه  العظمـى میرزاى شیـرازى (رض)، پـس از آنكه سالیانـى چنـد در نجف  اشـرف علـوم و معارف اسلامـى را فـرا گرفته و به درجه اجتهـاد نایل  آمـده بـود بـه ایـران بازگشت و در خمیـن ملجاء مردم و هادى آنان  در امـور دینـى بـود. در حـالیكه بیـش از 5 مـاه ولادت روح الـلـه  نمى گذشت، طاغوتیان و خوانین تحت حمایت عمال حكومت وقت نداى حق طلبـى پـدر را كه در برابر زورگـوئیهایشان بـه مقاومت بـر خاسته بـود، با گلـوله پاسـخ گفـتـنـد و در مـسیر خمیـن به اراك وى را بـه شهادت رسانـدنـد. بستگان شهیـد بـراى اجراى حكـم الهى قصاص به  .تهران (دار الحكـومه وقت) رهـسـپار شـدند و بر اجراى عـدالت اصـرار ورزیدند تا قاتل قصاص گردید
بدیـن ترتبیب امام خـمیـنى از اوان كـودكى با رنج یـتیـمىآشـنا و با مفهوم شهادت روبرو گردید. وى دوران كـودكـى و نـوجـوانى را تحت  سرپرستى مادر مـومـنـه اش (بانـو هاجر) كه خـود از خاندان علـم و تقـوا و از نـوادگان مـرحـوم آیـه الـلـه خـوانسـارى ( صاحب زبـده  التصانیف ) بوده است. همچنیـن نزد عمه مـكـرمه اش ( صاحبـه خانم ) كه بانـویى شجاع و حقجـو بـود سپرى كرد اما در سـن 15 سالگى از  نعمت وجـود آن دو عزیز نیز محـروم گـردید.

منبع: سایت شهید آوینی http://www.aviny.comادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۲ توسط روابط عمومی


    برگزاری مراسم بزرگداشت شهید استاد مرتضی مطهری و مقام معلم

·        سخنرانی ریاست واحد

·        دعوت از دکتر مالمیر بعنوان سخنران ویژه

·        تقدیر از اساتید هیات علمی و فعالان فرهنگی

·        اجرای موسیقی سنتی

 

2-    مسابقه ورزشی فرهنگی کارکنان و اساتید برادر شامل تنیس روی میز و شطرنج

اسامی برندگان مسابقات:

شطرنج:

مهندس عزیزاله رحمتی   اول

حسین رستم آبادی  دوم

مجیدزنگنه و صادق حسینی   مشترکا سوم

 تنیس روی میز:

یاسر عباس آبادی    اول

مهندس عزیزاله رحمتی   دوم

حسین رستم آبادی و محمد شرکایی    مشترکا سوم

 3-    مسابقه کتابخوانی کارکنان واساتیدخواهر

اسامی برندگان:

میترا چراغی ، لیلا صفری   اول

منازید شفیعی   دوم

زینب پارسا و معصومه نجفی   مشترکا سوم

 4-    برگزاری اولین جشنواره موسیقی سنتی و آیینی ویژه دانشجویان

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۲۲ توسط روابط عمومی

برگزاری مسابقات قرآن وعترت کارکنان در واحدکنگاور بخش کتبی مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور در سطح کارکنان برگزار شد. مسئول کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور گفت: بخش کتبی جشنواره قرآن کارکنان یکشنبه مورخ 21 اردیبهشت ماه در این واحد دانشگاهی همزمان با سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد. وی افزود: تعداد 24 نفر از کارکنان آقا و خانم این واحد دانشگاهی در این مسابقات در رشته های نماز، احکام و زندگانی پیامبر(ص) شرکت کردند. پارسا اظهار داشت: این دوره از مسابقات بصورت یک مرحله ایی و در سطح واحد برگزار شد.

اسامی برگزیدگان:

نماز: نفراول: میتراچراغی نفردوم: کیوان شیخی نفرسوم: فضل اله سعادت

احکام برادران: نفراول: ابوذر کولیوند نفردوم: حسین جوکار نفرسوم: علی اکبر امیری

احکام خواهران: نفراول: کیمیا حاتمی فر

زندگی پیامبر(ص): نفراول: معصومه نجفی نفردوم: لیلا حجت الاسلامی نفرسوم: صادق حسینی


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۲۲ توسط روابط عمومی

آزمون کتبی نوزدهمین دوره مسابقات قرآن وعترت در دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور همزمان با سراسر کشوردر دوبخش دانشجویی و اساتید برگزار شد.

آزمون کتبی نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت با حضور بیش از 180 از دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کنگاور برگزار شد.   
این آزمون در بخش اساتید در 4 رشته ترجمه انگلیسی قرآن، تفسیر قرآن کریم، نهج البلاغه و سیره معصومین(ع) و در بخش دانشجویان در 10 رشته تفسیر قرآن، زندگانی 14 معصوم(ع)، حفظ و ترجمه زیارت عاشورا و جامعه کبیره، نماز، ترجمه انگلیسی قرآن، احکام برادران و خواهران، زندگانی پیامبر اسلام(ص) ، ترجمه قرآن به فارسی و نهج البلاغه برگزار شد .


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه ۱۳۹۳/۰۲/۰۶ توسط روابط عمومی

کارکنان واساتید گرامی ؛ دانشجویان عزیز

جهت ثبت نام در مسابقات قرآن وعترت و دریافت کتاب به دفتر فرهنگ اسلامی واحدکنگاورمراجعه فرمایید.

تاریخ برگزاری آزمون: 1393/02/02

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۴ توسط روابط عمومی

به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برنامه های فرهنگی برگزارشده  دردانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور:

·        شرکت درراهپیمایی 22 بهمن

·        مسابقه نقاشی ویژه فرزندان کارکنان و اساتید

·       برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع دهه فجرو انقلاب اسلامی

·       برگزار ی مسابقه کتابخوانی  ویژه کارکنان واساتید

·       سخنرانی با مضمون دهه فجر و یادآوری حماسه آفرینی ملت ایران در این ایام توسط امام جماعت واحد دربین نمازظهروعصر

·      برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی  با حضور کارکنان،اساتید و خانواده های آنان به همراه ضیافت شام

·      دیداراز خانواده های شهدا و جانبازان

·     تزیین محوطه و داخل دانشگاه

 این برنامه ها به همت دفتر فرهنگ اسلامی واحد کنگاورو با همکاری روابط عمومی واحد برگزار گردید.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۶ توسط روابط عمومی

به مناسبت ایام مبارک دهه فجر دفترفرهنگ اسلامی واحدکنگاور اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی ازکتاب امام خمینی وبیداری اسلامی درسطح کارکنان واساتید واحد نموده است.

برگزیدگان مسابقه کارکنان:

نفراول: میترا چراغی

نفردوم: معصومه نجفی

نفرسوم: ابوذرکولیوند وکیمیا حاتمی فر

 برگزیدگان مسابقه اساتید:

عزیزاله رحمتی، سمیه سارویی و منا زید شفیعی


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۶ توسط روابط عمومی

آزمون اینترنتی تفسیر سوره نور اثر حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی ویژه اساتید و کارکنان در روز دوشنبه مورخ 92/11/21 برگزار خواهد شد.

توجه: شرکت کنندگانی که حداقل 50درصد امتیاز را کسب نمایند 8ساعت کارگاه شیوه های دعوت به نماز تعلق میگیرد

جهت دریافت دانلودکتاب به آدرس www.iau11.ir مراجعه فرمایید.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۸ توسط روابط عمومی

جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود شاهد و ایثارگر این واحد دانشگاهی با حضور مسئولین دانشگاه و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کنگاور در سالن اجتماعات شهیدکتابی دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور برگزار شد.

دکترعلی اصغر طاهرآبادی رییس واحدکنگاورگفت دانشجویان شاهد و ایثارگر بایستی الگوهای بسیار خوبی برای دانشجویان دیگر باشند و این یک وظیفه سنگینی است که بردوش شما نهاده شده است و ادامه داد امید است بتوانید از این شان و منزلت برتری که برخوردار هستید نهایت  بهره برداری نمایید.

 وی افزود:: شهداء جان خود را در راه خدا، اسلام و انقلاب نثارکردند و با خون خود باعث زنده و پایدار ماندن اسلام شده اند.

رییس واحدکنگاوراظهارداشت: فرزندان شاهدو ایثارگر سند زنده تاریخ دفاع مقدس می باشند و بیان کرد شما خانواده های شاهدو ایثارگر افتخار ایثارگری را دارید، همانطور که پدران تان در زمان جنگ نمونه و ایثارگر بودند، شما هم بایستی در این زمان ایثارگر بوده و در دانشگاه جز فعالترین دانشجویان خصوصاً در مباحث علمی و فرهنگی باشید.

طاهرآبادی تصریح کرد با حمایت‌های این واحد دانشگاهی و  بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان و همچنین تلاش دانشجویان درکسب علم، سطح علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر بیشتر از گذشته ارتقاء ‌یابد و افزود: این واحد دانشگاهی آمادگی خود را جهت برگزاری کلاسهای تقویتی در جهت افزایش بنیه علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر اعلام می دارد.

درادامه سجادی فر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کنگاورگفت: دفاع مقدس زرین ترین برگ تاریخ معاصر ایران اسلامی است و افزود سرافرازی انقلاب اسلامی ایران مدیون شهدا و ایثارگران است و شما پیروان و یادگاران دلاورمردانی  هستید که باید در سنگر علم و معرفت تلاش کرده تا افتخاری دیگر برای کشور به ارمغان آورید. رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کنگاور در ادامه صحبت هایشان درخصوص مقررات و آیین نامه های دانشجویان شاهد وایثارگر توضیحاتی ارائه داشتند.

در پایان ضمن عضو گیری برای تشکیل کانون فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر از دانشجویان ممتاز علمی شاهد وایثارگراین واحد دانشگاهی  با اهدا لوح تقدیر و جوایزی قدردانی بعمل آمد.

گفتنی است در حال حاضر 170 نفر از خانواده های شاهد و ایثارگر که شامل 39 نفر از خانواده شهدا و 131  نفر ازخانواده  ایثارگران می باشند در دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور مشغول به تحصیل هستند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۰ توسط روابط عمومی

امر به معروف و نهی از منکر به عنوان دو فریضه مهم در اسلام بوده و توجه به آن از بزرگترین وظایف مومنان می باشد.

دکتر علی اصغر طاهرآبادی رییس واحدکنگاور در همایش نقد و نقد پذیری در روابط  فردی امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان دو فریضه مهم در اسلام دانست و توجه به امر به معروف و نهی از منکر را از بزرگترین وظایف مومنان بیان کرد واظهار داشت نقد هم که بخشی از این وظیفه دینی است باید به بهترین شیوه مطرح شود.

 وی افزود: هدف از امر به معروف و نهی از منکر تاثیرگذاری بر فرد است و ادامه داد هدف صرفا گفتن به دیگران به هر شکل و بی توجه به تاثیر گذاری نیست بلکه هدف آگاه شدن به خطا و اصلاح آن است که بایستی تلاش کنیم درست نقد کنیم تا درست نتیجه بگیریم.

 طاهرآبادی تصریح کرد: براي ترغيب افراد جامعه به افزايش ظرفيت و بهبود روابط اجتماعي بايد فرهنگ نقد و نقدپذیری در جامعه نهادينه شود و افزود یکی از اساسی ترین راههای پیشرفت نقد و نقدپذیری است.

رییس واحدکنگاور با اشاره به قرار گرفتن در ماه محرم و این که امام حسین علیه السلام ، مصداق بارز و عینی امر به معروف و نهی از منکر است از مسوولان و روسای ادارات و نهاده ها خواست با استفاده از ظرفیت های موجود به توسعه و ترویج معروفات و منکرات اقدام کنند. گفتنی است از دیگر برنامه های این همایش سخنرانی دکتر بید مشکی پور و مداحی بوده است.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۲۷ توسط روابط عمومی

مسابقه آنلاین منطقه ای کتابخوانی جاذبه و دافعه علی (ع) که در بین کارکنان و اساتید واحدها ومراکز منطقه یازده دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد اسامی برگزیدگان آن میترا چراغی، عزیزاله رحمتی، زینب پارسا، کامران سمیعی و حسین حسن نژاد که همگی از واحدکنگاور می باشند اعلام گردید. ضمنا جوایز برندگان از طرف شورای فرهنگی واحد تعیین و اهدا می گردد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۲۷ توسط روابط عمومی

به مناسبت یوم ا... دهه فجر مسابقات شفاهی جزء 30  قرآن کریم در دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور برگزار شد.

به مناسبت یوم ا... دهه فجرو براساس مصوبه شورای قرآن وعترت منطقه یازده دانشگاه آزاد اسلامی مسابقه ای قرآنی ویژه اساتید وکارکنان (همسروفرزندان) در دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور برگزار گردید.این مسابقه شامل جزء 30 قرآن کریم بوده که شرکت کنندگان در سه رشته حفظ، قرائت به روش ترتیل و تحقیق و در سه رده سنی  با یکدیگر به رقابت پرداختند و در پایان به برگزیدگان مسابقه جوایز نقدی اهدا گردید.

اسامی نفرات برتر:

رده سنی بزرگسالان( آقایان وخانمها به تفکیک):

ابراهیم نانکلی-  رشته قرائت(ترتیل)- مقام اول

لیلا کریمی رشته حفظ- مقام اول

فاطمه اسفندی- رشته قرائت(تحقیق)- مقام اول

صدیقه همتی- رشته قرائت(ترتیل)- مقام اول

فاطمه ذوالفقاری- رشته قرائت(ترتیل)- مقام دوم

رده سنی 6 تا 15 سال:

محمد مهدی خادمی رشته حفظ- مقام اول

رده سنی زیر 6 سال:

محمد جواد خادمی رشته حفظ- مقام اول

محمد جواد شیخی رشته حفظ- مقام دوم

محمد عرشیا حسن نژاد- رشته حفظ- مقام سوم


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۱۸ توسط روابط عمومی

مسابقات کتبی قرآن وعترت در بخش کارکنان در دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور برگزارشد.

مرحله مقدماتی  مسابقات کتبی قرآن وعترت در بخش کارکنان در دانشگاه آزاداسلامی واحدکنگاور در رشته های زندگی پیامبر(ص)، احکام و نماز برگزار گردید، در پایان در رشته زندگی پیامبر(ص) نفراول میتراچراغی، نفردوم حسین حسن نژادونفر سوم امیراسماعیلی؛دررشته نماز ابوذر کولیوند نفراول و همچنین در رشته احکام به ترتیب معصومه نجفی، کیمیا حاتمی فر ومصطفی رحمان آبادی نفرات اول تا سوم را کسب نمودند.لازم به ذکر است نفرات اول هر رشته به مرحله منطقه ایی مسابقات قرآن وعترت راه یافتند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه ۱۳۹۱/۱۰/۱۶ توسط روابط عمومی

نمایشگاه عفاف وحجاب در دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور برگزارشد.

به منظور ترويج و اشاعه فرهنگ حجاب وعفاف در دانشگاه و آنچه که زينت يک زن مسلمان است، به همت کانون عفاف و حجاب و روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحدکنگاور نمایشگاهی با موضوع عفاف وحجاب با هدف نهادينه كردن توجه به حجاب در دانشکده فنی ومهندسی برگزار گردید. گفتنی است نمایش پوستر های مرتبط با فلسفه حجاب و سیر تاریخی پوشش در ادیان مختلف و انواع پوشش های اسلامی ویژه خانم ها به مدت سه روز در معرض دید دانشجویان قرار گرفته است.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ توسط روابط عمومی

هجدهمین مرحله کتبی مسابقات قرآن و عترت (ع) اساتید و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاورهمزمان با سراسر کشور برگزارشد.

حسین حسن نژاد مسئول روابط عمومی واحدکنگاور گفت: مسابقات سراسري قرآن و عترت در بخش كتبي ويژه دانشجويان و اساتید در دانشگاه آزاد اسلامي واحدکنگاور برگزار شد.

وی افزود: ثبت نام مسابقات سراسری قرآن و عترت(ع) دانشجويان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی که از بیست آبان ماه آغاز و تا دهم آذر ماه ادامه داشت تعداد بیش از 780 نفر در این واحددانشگاهی ثبت نام کردند.

مسئول روابط عمومی واحدکنگاور بیان داشت از این تعداد ثبت نام کنندگان بیش از 330 نفرازدانشجویان در رشته های تفسیر قرآن کریم،  نهج البلاغه، ترجمه قرآن به زبانهای انگلیسی و فارسی، زندگانی پیامبراسلام، زندگانی 14 معصوم، نماز، ادعیه و زیارات، احکام خواهران و برادران و بیست وشش نفراز اساتيد واحدکنگاور در رشته هاي نهج البلاغه، ترجمه و تفسیر قرآن، زندگانی 14 معصوم، ترجمه انگلیسی قرآن کریم با هم به رقابت پرداختند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۹/۱۵ توسط روابط عمومی

برنامه هاي فرهنگی ایام محرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور اعلام شد.

حسین حسن نژاد مسئول روابط عمومی واحدکنگاورگفت: با شروع ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، برنامه های مختلف فرهنگی در راستای شناساندن اهداف قیام کربلا و احیاء امر به معروف و نهی از منکر در سطح دانشگاه به اجرادرمی آید.

وی افزود: مراسم دهه اول محرم در نمازخانه اين دانشگاه با سخنراني حجت الاسلام والمسلمین  امیری وحید ازاساتید برجسته عرفان واخلاق حوزه علمیه قم و مداحي توسط دانشجویان واحد اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاري گفتمان دانشجویی عرفان کاذب، گفتمان دانشجویی عرفان عملی، نشست دانشجویی با محوریت عبرت های عاشورا و گفتمان دانشجویی حجاب وعفاف از جمله برنامه هاي در نظر گرفته شده براي ایام محرم می باشد.

حسن نژاد  برگزاري مراسم سینه زنی وقرائت زیارت عاشورا بصورت روزانه ، فضاسازي و سياه پوشي محيط دانشگاه،  پخش نشريات به صورت ويژه نامه را از ديگر برنامه هاي اين دهه اعلام کرد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۲۸ توسط روابط عمومی

کارگاه آموزشی شیوه های تذکر لسانی  به همراه نشست دانشجویی با محوریت امربه معروف ونهی از منکر با حضور حجت الاسلام دکترتوانایی مدیر پژوهش ستاد امر به معروف ونهی از منکر کشور دردانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور برگزار گردید.

حجت الاسلام دکترتوانایی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص)  گفت: سه دسته  به بهشت می روند، کسانی که مشاجره نمی کنند حتی اگر حق با آنها باشد، کسانی که دروغ نمی گویند حتی به شوخی و کسانی که اخلاق خوش و ایمان  داشته باشند.

وی افزود: امر به معروف از پنج " ت " تشکیل شده است؛ تکریم، تذکر، تکرار، تاثیر وتشکر که درادامه  به تشریح هریک از این موارد پرداخت. مدیر پژوهش ستاد امر به معروف ونهی از منکر کشور در خاتمه در خصوص راهکارهای امربه معروف ونهی از منکر مطالبی بیان داشتند.

در ادامه این مراسم دکتر صمد مومنی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور درباره  ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه امروزی با اشاره به آیات و روایات گفت : خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند: از صفات پیامبر بزرگ اسلام این است که مردم را به نیکی ها دستور می دهدو از منکر (بدیها) باز می داردو افزود: امیرالمومنین (ع) در حدیثی می فرمایند : تمام کارهای نیک و حتی جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهی از منکر همچون قطره ای در برابر دریای پهناور است.

رییس واحدکنگاور تصریح کرد: وظیفه امر به معروف و نهی از منکر مصداق بارز جهاد اکبر است چون با نفوس افراد مرتبط و از جهاد اصغر که مبارزه رودرو با دشمنان است برتر و بالاتر است.

وی در ادامه به نقش دانشگاه در این زمینه اشاره و از اقدامات دانشگاه آزاداسلامی در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر مطالبی اظهار داشت و افزود : دانشگاه طبق فرمایش حضرت امام خمینی (ره) مبدا همه تحولات است و درهمین راستا دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور در زمینه امر به معروف و نهی از منکر اقدام به تشکیل ستاد در سه سطح اساتید، دانشجویان و کارکنان نموده که با برگزاری جلسات متعدد با شناسایی منکرات موجود اقدامات عملی را در راستای  رفع آنان انجام داده است.

دکتر مومنی در پایان با اشاره به برنامه های آینده ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه گفت : دانشگاه آزاد اسلامی واحد کنگاور تمامی امکانات موجود را در راستای عمل به فرمایشات مقام عظمای ولایت مبنی بر اسلامی کردن دانشگاهها در اختیار فعالیتهای فرهنگی قرار می دهد و امر به معروف و نهی از منکر سرمشق و سرلوحه برنامه های دانشگاه خواهد بود.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۲۴ توسط روابط عمومی

کارگاه آموزشی ازدواج دانشجویی وگفتمان دانشجویی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دهنوی(کارشناس برنامه گلبرگ صداوسیما) در دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور برگزار شد.

دكتر صمد مومني رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحدكنگاورگفت: ازدواج در مكاتب الهي بعنوان زير بناي اصلي اجتماع معرفي شده است وآثار بسيار مهم فردي واجتماعي دارد.

وي افزود:در دين اسلام به ازدواج تاكيد فراوان شده بطوري كه پيامبر بزرگ اسلام مي فرمايد ازدواج سنت من است وكسي كه ازسنت من روي برگرداند از من نيست وادامه داد يكي از بزرگترين مصاديق معروف ازدواج است  وتشويق و تسهيل ارائه راهكارها در امر ازدواج در راستاي گسترش امربه معروف در جامعه است.

دكترصمد مومني تصريح كرد: ازضروريات ديگر نسل جوان كه بايستي از منظر شرع نهادينه شودچارچوب روابط جوانان است كه به همين منظوربايد گامهاي مهمي در راستاي رفع نيازهاي جوانان برداشته شود.

رييس واحدكنگاور درخاتمه اظهارداشت: دانشگاه آزاد اسلامي واحدكنگاور نيز به دليل شرايط سني خاصي كه دانشجويان دارند ودرجهت آشنايي نسل جوان با مسايل ازدواج و روابط جوانان بخصوص در محيط هاي دانشگاهي برآن شد تا کارگاه آموزشی ازدواج دانشجویی و گفتمان دانشجویی را برگزار نمايد.

گفتنی است اين مراسم دردوبخش کارگاه آموزشی ازدواج دانشجویی و گفتمان دانشجویی در چارچوب روابط جوانان  برگزار شدكه اين برنامه با جلسه پرسش وپاسخ دانشجويي به پايان رسيد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۱۴ توسط روابط عمومی

سومين جلسه شوراي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحدكنگاوردر سال تحصيلي جديد، با حضور رئيس ، اعضاي شوراي فرهنگي و  حجت الا اسلام والمسلمين شكري كارشناس  اموردفاتر واساتيد ومبلغان نهاد رهبري در دانشگاههاي آزاد استان كرمانشاه برگزار شد.

دكترصمد مومني رييس واحدكنگاورگفت: مسايل فرهنگي در دانشگاهها بايد مورد توجه قرار گيرد وموضوعات فرهنگی و مذهبی نبايددر حاشیه باشندو در اين راستا در دانشگاهها برنامه هاي كوتاه مدت وبلند مدت در زمينه مسايل فرهنگي بايستي تدوين گردد.دكترصمد مومني خواستار توجه بيشتر به موضوعات  فرهنگی و مذهبی در دانشگاه شد و افزود: توسعه فرهنگی در مراکز علمی یکی از نیازها و دغدغه های اصلی امروز جامعه ماست که باید مد نظر قرار گیرد.

رييس واحدكنگاور از مهمترين مصوبات اين جلسه را  اعلام برنامه هاي مام محرم، تجهيز نمازخانه واحد، برگزاري كارگاه آموزشي ازدواج دانشجويي و گفتمان دانشجويي با حضور حجه الاسلام والمسلمين دهنوي كارشناس برنامه گلبرگ سيماي جمهوري اسلامي ايران، پيگيري ساخت مسجدو راه اندازي سايت اطلاع رساني فرهنگي واحد اشاره كرد.وی در خاتمه  بيان داشت: در سال تحصيلي جديد با تلاشهاي صورت گرفته در جذب دانشجو تعداد دانشجويان واحد از 1700 دانشجو به 2100 دانشجو در نيمسال اول سال تحصيلي 91 رسيده است.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱۳۹۱/۰۷/۳۰ توسط روابط عمومی

کارگاه آموزشی ازدواج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور برگزار می شود.

به همت دفتر فرهنگ اسلامی واحدکنگاور کارگاه آموزشی ازدواج دانشجویی به همراه گفتمان دانشجویی در چارچوب روابط جوانان (دختر وپسر) یکشنبه هفتم آبان ماه ساعت سه بعدازظهر در سالن شهید کتابی واحدکنگاور برگزار می گردد.

گفتنی است در این کارگاه حجت الا سلام والمسلمین دهنوی(کارشناس برنامه گلبرگ صداوسیما) بعنوان سخنران حضورخواهند داشت.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۳۹۱/۰۷/۲۴ توسط روابط عمومی

نفرات برتر مسابقه فرهنگی آشنایی باتفسیر سوره واقعه دردانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور اعلام گردید.

حسین حسن نژادمسئول روابط عمومی واحدکنگاورگفت: کارنامه آزمون آشنایی باتفسیر سوره واقعه ویژه کارکنان و اساتید واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که همزمان درسراسر کشوردر ماه مبارک رمضان بصورت اینترنتی واز طریق سایت تسنیم معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد اعلام گردید.

مسئول روابط عمومی واحدکنگاور افزود؛ نفرات برتر اعلام شده دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاوردرگروه کارکنان میترا چراغی و معصومه نجفی رتبه اول، ابوذرکولیوند رتبه دوم وکیمیا حاتمی فر رتبه سوم را کسب نمودند.

حسن نژاد ادامه داد،در بین اساتید عزیزاله رحمتی و حسین رستم آبادی رتبه اول، کامران سمیعی، پیمان تباری، سمیه سارویی و نورالدین رضوی رتبه دوم و وحید نجفی رتبه سوم را کسب نمودند.

وی تصریح کرد؛ برابر بخشنامه معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی افرادی که در کارگاه آموزشی آشنایی با تفسیر سوره واقعه در ماه مبارک رمضان شرکت کرده و نیزدر آزمون کتبی آن امتیاز بالای 50 را کسب نمودند واجد شرایط دریافت گواهینامه کارگاه آموزشی به مدت 24 ساعت خواهند بود. مسئول روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور  بیان داشت:در این واحددانشگاهی هر 19 نفر شرکت کننده کارکنان در آزمون،تفسیر سوره واقعه واجدشرایط دریافت گواهینامه شدند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۰۸ توسط روابط عمومی

همزمان با آغاز ماه رمضان اهم برنامه‌های فرهنگی در این ماه مبارک در دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور اعلام شد.

 حسین حسن نژاد مسئول روابط عمومی واحدکنگاور ضمن اعلام این خبرگفت: به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان و به منظور استفاده معنوی از این ماه پربرکت دفتر فرهنگ اسلامي واحدکنگاور با همکاری روابط عمومی این واحد دانشگاهی اقدام به برنامه ریزی جهت هر چه پربارتر نمودن برنامه های این ماه پربرکت نموده است.

وی افزود: مسابقه کتابخوانی تحت عنوان  اسرار نماز از کتاب سرالصلوة امام خمینی(ره)، کارگاه آموزشی تفسیر سوره واقعه ویژه کارکنان و دایر نمودن ایستگاه صلواتی بعداز اذان مغرب وعشا از جمله برنامه های فرهنگی ماه رمضان می باشد.

 حسن نژاد در ادامه بیان داشت: برگزاری محفل انس با قرآن با دعوت قاریان برجسته شهرستان به همراه مسابقه و افطاری ، برگزاری جشن تكليف وي‍ژه فرزندان كاركنان و اساتيد، تهیه، چاپ و توزیع جدول اوقات شرعی ماه مبارک رمضان، طراحی و چاپ بنر تبلیغاتی ویژه ماه مبارک رمضان و نصب در سطح شهر ودانشگاه، تهیه وچاپ بروشور با محوریت رمضان و توزیع در سطح مساجد شهرستان وهمچنین زمینه سازی جهت پاسخگوئی به سئوالات شرعی کارکنان،اساتید ودانشجویان از دیگر برنامه های این ماه مبارک می باشد.

 


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۱۳۹۱/۰۴/۲۹ توسط روابط عمومی

مسابقه كتابخوانی «هنگامه ظهور» به‌همت دفترفرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور برگزار شد.

اين مسابقه كتابخوانی که به‌همت دفترفرهنگ اسلامی این واحد دانشگاهی و با هدف ترویج معنویت و روحیه انتظار و آشنایی هرچه بیشتر کارکنان با وجود مقدس امام زمان (عج) و به‌ مناسبت ماه مبارك شعبان و ولادت امام زمان(عج)، از كتاب هنگامه ظهور در بین کارکنان و اساتید این واحد دانشگاهی برگزار گردید، که درپایان سه نفر بعنوان نفرات برتر انتخاب و از آنان با اهدا جوایزی تجلیل می شود.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۴/۲۸ توسط روابط عمومی

همایش ملی"جهاد فرهنگی درسیره ی معصومین(ع)"


زمان:چهارشنبه 3/2/91 ساعت 10 صبح 


مکان:دانشگاه آزاداسلامی واحدکنگاور


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۳۹۱/۰۳/۰۱ توسط روابط عمومی

به منظور احیاء امر به معروف ونهی از منکر دومین جلسه این ستاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحدکنگاور برگزارشد.

دکتر صمد مومنی رییس واحدکنگاور گفت: امر به معروف ونهی از منکر رسالت بسیار بزرگی است که بردوش ما قرار گرفته وبایستی مدنظر قرار گیرد.وی بیان داشت تمام افراد جامعه از هر قشر وصنفی موظفند تا نسبت به ترویج نیکی ها وبازداشتن از بدهی ها در قالب امر به معروف ونهی از منکرگام بردارند و افزود:اولین مرحله امر به معروف ونهی از منکر تذکر زبانی است وتا یقین نداشته باشیم که فعل حرامی صورت گرفته است نباید وارد مساله شد اما گناهان اجتماعی بایستی به هر نحوی جلویشان گرفته شودو دین اسلام نیز به آن توجه خاص دارد.

رییس واحدکنگاور از اساتید وکارکنان خواست در این امر خطیر الهی شرکت فعالتر داشته باشند وتصریح کرددانشجویان در سر کلاسهای درس مواردی را که اساتید بیان می کنند بهتر می پذیرند واساتید بایستی از این فرصت استفاده کرده علاوه بر تدریس درخصوص مسائل فرهنگی نیز مطالبی را برای دانشجویان بیان نمایند.

دکتر صمد مومنی اظهار داشت:مابایداز اعمالی که بروجهه اسلام ضربه وارد می کنند جداً پرهیز کنیم واین همان رسالت امر به معروف ونهی از منکراست که هدف آن اصلاح امور می باشد.مومنی در پایان خاطر نشان کردبه حول قوه الهی این ستاد در چند ماهی که فعالیت خود را آغاز نموده، توانسته نقش بسیار با ارزشی را در دانشگاه ایفا نمایدو درجهت این سنت مهم گام های بزرگی بردارد.در ادامه جلسه اعضا نقطه نظرات خود را بیان نمودند وبحث وگفتگو پرداختند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۱۸ توسط روابط عمومی